Cisco, BroadSoft’u satın almak üzere

0

Dünyanın en büyük ağ donanımları üreticisi Cisco’nun, yazılım alanında da önemli bir satın alma yapmak üzere olduğu bilgisi şirketten sızdı. Telekomünikasyon sektörü için hayati yazılımlar üreten BroadSoft ile görüşme aşamasında olduğu bilgisi sızan Cisco’nun şirketi satın almak için 2 milyar dolarlık fiyatta anlaştığı vurgulanıyor.

Ağustos ayında BroadSoft’un şirketi satmak istediğine yönelik haberler çıkmıştı. Cisco’nun da bunun ardından dev yazılım şirketine teklif sunduğu düşünülüyor.

Eğer satın alma gerçekleşirse Cisco artık telekomünikasyon şirketlerine sadece donanım satmayacak, düzenli olarak gelir getirecek şekilde çok önemli işletme yazılımlarını da Cisco sağlıyor olacak.

Cisco, BroadSoft’un ürünleriyle ayrıca yeni dönemde odaklanmak isteği IoT alanındaki ürünlere de hayat vermek için önemli bir alt yapı kazanmış olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>