Cisco bulut abonelikleri için çalışıyor

0

Cisco bulut abonelik

Cisco bulut abonelik hizmeti sunarak kurumların uzaktan çalışma sürecini değerlendirmek istiyor. Bu hizmetle Cisco, çeşitli danışmanlıklar verecek.

Cisco bulut abonelik hizmetini kapsamlı olarak sunacak

The Information’ın bildirdiğine göre Cisco Systems Inc, işletmelerin halka açık olanlardan özel veri merkezlerine geçmesine veya geri dönmesine yardımcı olmak için Cloud Stack adlı bir abonelik hizmeti geliştiriyor.

Rapora göre, hizmetin bir parçası olarak Cisco, bunu kendi başlarına yapamayan veya dışarıdan temin etmeyi tercih eden müşteriler için özel veri merkezlerindeki donanım ve yazılımı yönetimine de el atacak. Geliştirme sürecinin henüz erken aşamasında olan Cloud Stack’in lansmanı için zaman çizelgesi konusunda ise henüz netlik bulunmuyor.

Pandemi sırasında işletmeler, okullar ve devlet kurumları çevrimiçi ortama geçmenin uygun maliyetli yollarını ararken, bulut hizmeti sağlayıcılarına olan talep arttı. Böylelikle  bulut hizmeti sağlayıcıları artan talebi karşılayarak müşteri kitlesini artırmaya çalışıyor.

Teknoloji devleri bu alanda çeşitli hizmetler vermeye devam ediyor. Amazon.Com Inc’in Amazon Web Hizmetleri, işletmelerin abonelik temelinde veri merkezleri kiralamasına izin vererek genel buluta öncülük etti. Microsoft Corp’un Azure ve Google Cloud, şirketlerin operasyonlarını genel buluta kaydırmasına da yardımcı oluyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>