Cisco hibrit çalışma modeline geçiyor

0

Cisco hibrit çalışma

Cisco hibrit çalışma modeline geçerek çalışanlara herhangi bir zorunluluk tanımayacak. Hibrit modelde çalışanlar istedikleri süre ofise gidebilecek.

Cisco hibrit çalışma modeli uygulayacak

Cisco Systems, çalışanların ofise ne sıklıkta gittikleri konusunda hiçbir zorunluluğu olmayan hibrit çalışma planı sunacağını söyledi.

Ağ teknolojileri devi, çalışan tabanının hibrit ve uzaktan çalışmaya aşina olduğunu ve işgücünün tahminen dörtte birinden azının bundan sonra haftada üç veya daha fazla gün bir ofiste olmak isteyeceğini söyledi. COVID-19 salgınından önce Cisco çalışanlarının yaklaşık yarısı haftada dört ila beş gün ofisteydi.

Cisco, çalışanların ofise ne sıklıkta gittiklerini belirlemenin ilgili ekiplere bırakılacağını söyledi. Cisco’nun İnsan Kaynakları yöneticisi Fran Katsoudas, fiziksel alanın amacının değişmesi gerektiğini belirtti. Katsoudas, hibrit çalışma yaklaşımının şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına da yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Cisco’nun kurumsal ağ ve bulut işinin genel müdürü Todd Nightingale, şirketin kültürünün COVID-19’dan önce hibrit çalışma etrafında döndüğünü ve düzeltilmesi gereken sadece birkaç teknoloji sorunu olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>