Cisco ve Huawei akıllı şehirler için yarışıyor

0

Cisco ve Huawei, akıllı şehir ağlarına bağlı sensörleri ve verileri yönetmeyi ve entegre etmeyi amaçlıyor. Akıllı şehrin beyni olmak için bu ikili arasındaki kıyasıya rekabet devam ediyor.

Cisco ve Huawei rekabeti

Cisco ve Huawei arasında uzun süredir devam eden ağ donanımları ve yönetim alanındaki rekabet akıllı şehirler ile yeni bir boyuta taşınıyor. Cisco Akıllı Şehir Expo Dünya Kongresi’nde, Cisco Kinetic for Cities’i duyurdu. Program binalar, trafik ışıkları ve kameralardaki verileri internete entegre etmeyi hedefliyor. Cisco, akıllı şehir çabasıyla Jasper IoT platformunu da entegre ediyor. Cisco’nun akıllı şehirler biriminin genel müdürü olan Munish Khetrapal, şirketin 500’ün üzerinde konumda güç kazandığını söyledi.

Cisco’nun on yıllardır çeşitli ağ protokollerini bağlamada ustalık kazanmış olması nedeniyle akıllı şehirlere yönelmesi pek de şaşırtıcı değil. Aşağıdaki resimde Cisco’nun gösterge panelini görebilirsiniz.

Cisco’nun en önemli rakiplerinden olan Huawei ise Akıllı Operasyonlar Merkezi’ni (IOC) yaygınlaştırmayı planlıyor. Akıllı şehirlerin beyni olmasını planladığı IOC sensörlerin, ağların ve operasyonların arkasındaki ana güç olacak.

Cisco ve Huawei

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>