Cisco işlemci sorunu hakkında açıklama yaptı

0

Cisco işlemci

Ağ devi Cisco’nun patronu Robbins, işlemci kıtlığının bu yılın büyük bir bölümünde süreceğini söyledi. Robbins, 12 ila 18 aylık bir zaman öngörüyor.

Cisco işlemci sorunun devam edeceğini söyledi

Birçok firma, koronavirüs salgınının ve diğer faktörlerle şiddetlenen yarı iletken eksikliği nedeniyle üretimini erteliyor. Cisco başkanı Chuck Robbins konuyla ilgili olarak: “Kısa vadeyi atlatmak için altı ayımız olduğunu düşünüyoruz.” dedi

Üreticilerin kapasite artırımı için çalıştıklarını belirten Robbins, önlerinde 12 ila 18 aylık iyileşme sürecinin bulunduğunu söyledi.

5G, bulut bilişim, nesnelerin interneti ve yapay zeka dahil olmak üzere teknolojideki ilerlemeler talepte büyük bir artışa yol açarken, kapasitenin artırılması büyük önem arz ediyor.

Yatırım firması Wedbush Securities’de bir teknoloji analisti olan Dan Ives’e göre, mevcut talep muhtemelen herkesin beklediğinden yüzde 25 daha yüksek.

Çip kıtlığı, koronavirüs salgını nedeniyle arttı. İlk başta, birçok şirket işlemci siparişlerini azalttı ve talebin düşeceğini düşünerek tedarikçilerin kapasiteyi düşürmesine neden oldu. Bununla birlikte pandemi sırasında tüketici elektroniğine olan talep arttı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>