Cisco’dan Hintli start-up’a 3,7 milyar dolar

0

ABD’li teknoloji devi Cisco, henüz start-up aşamasında olan, Hindistan orijinli yazılım geliştirme şirketi AppDynamics’i 3,7 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Cisco’nun ödediği rakam ise şirketin piyasa değerinin yaklaşık iki katı.

Yazılım temelli servislerini güçlendirmek amacıyla satın almayı gerçekleştirdiklerini duyuran Cisco, piyasa değeri 1,9 milyar dolar olan AppDynamics’i satın alarak, yazılım konusunda önemli bir avantaj elde edecek.

AppDynamics yazılım geliştiriciler için vazgeçilmez

Uygulamaların sunucularda ne kadar hızlı çalıştığını gözlemleyen özel yazılımları bulunan AppDynamics, yazılım geliştiriciler için vazgeçilmez bir hizmet sunuyor. Cisco bu hizmetlerin yeni sahibi olarak, geliştiriciler için mevcut hizmetlerini ve yeni ürünlerini bir araya getiren yeni paketler oluşturacak.

Cisco’nun geçmiş çeyrek dönemdeki 12,4 milyar dolarlık kazancının %29’u yazılımdan geliyor. Dolayısıyla şirket için yazılım sektörü çok önemli bir gelir kaynağı. Şirketin bu pazarda elini güçlendirmek için önemli satın almalar yaparak hizmetlerini çeşitlendirmesi, gelir kaynaklarını koruyup büyütmesine yardımcı olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>