Cisco’dan uzaktan çalışmanın geleceği hakkında açıklama

0

Cisco uzaktan çalışma

Cisco’da başkan yardımcısı ve güvenlik ve işbirliği genel müdürü Jeetu Patel’e göre, şirketin kendi araştırması, toplantıların %98’inde uzaktan katılan en az bir katılımcı olacağını tahmin ediyor.

Patel, Cisco Live sırasında hibrit çalışmayla ilgili sorun hakkında; hepimiz ofiste çalıştık veya herkes evde çalışmaya başladığında, bunlar hibrit çalışmaktan çok daha kolay geçişlerdi diyor. Patel’e göre, hibrit işçiler üç ana sorun türüyle karşı karşıya. Bir toplantıya uzaktan katılarak, beyaz tahtadaki notları ve eskizleri görememek gibi yüz yüze yapılan bir toplantının önemli yönlerinin dışında bırakılmış hissetmek kolay olabilir. Birinin konuşmasını dinlerken verdiğimiz sözel olmayan ipuçlarını algılayamama durumu var. Örneğin; diğerlerinin dinlediğinizi ve anladığınızı bilmelerini sağlamak için başınızı sallamak gibi. Ancak büyük bir konferans odasının bir ucundaki kamerayla, video konferans sırasında bu hareketleri ve ipuçlarını yakalamak zor olabilir.

Düşük ses kalitesi ve internet bağlantısının sürekli olarak kesintiye uğraması gibi teknik sorunlar, hibrit çalışmayı daha da sinir bozucu hale getirebilir. Patel, gelecekte fiziksel görüşmelere dönülmeye çalışsa da uzaktan çalışmanın getirdiği alışkanlık ve zorunluluk ile bu görüşmelerde online katılımcıların da yer alacağını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>