Citibank dijital para geliştirecek mi?

0

Citibank dijital para

Citibank dijital para projesi hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Bankacılık sektörünün dev isimlerinden Citibank, mevcut finans sistemlerine yöneliyor.

Citibank dijital para geliştirmekten vazgeçti

Bankacılık sektörünün en öneli şirketlerinden biri olan Citibank, bir süredir dijital para projesiyle anılıyordu. Tıpkı JP Morgan’ın JP Coin’i kendi dijital parasını çıkarması beklenen Citibank hakkında yeni iddialar gündeme geldi. AMBCrypto tarafından yayınlanan bir habere göre, Citibank kendi dijital parasını geliştirmekten vazgeçti.

Citicoin adıyla duyurulması beklenen dijital paradan vazgeçilmesinin arkasındaki neden olarak ise Citibank’ın mevcut sistemlere yönelmek istemesi görülüyor.

Citigroup yöneticilerinden Gulru Atak yaptığı açıklamada, mevcut finans sistemlerine geliştirmeye odaklanacaklarını söyledi. Böylelikle Citibank, dijital para geliştirmektense SWIFT gibi ağlarda iyileştirme yaparak yeni bir planlama yürütecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>