Citrix bulut bilişim standartlarına katkıda bulunuyor

0

CitrixCitrix, bulut çözümlerinin büyümesi için paylaşımlı kaynaklar temin ederek geliştiriciler, kullanıcılar ve tüm ekosisteme destek sağlayan OpenStack Foundation‘ın Kurumsal Sponsoru olduğunu duyurdu. Kuruluşa katkıda bulunan diğer şirketlere katılan Citrix, standart tabanlı bulut platformları arasında birlikte çalışma kabiliyetini arttırmaya ve özel, herkese açık ve hibrit bulut çözümlerinde seçim imkanı ve esneklik yönünde artmakta olan talebi karşılamaya odaklandıklarını ifade etti.

Citrix’in NetScaler ve XenServer çözümleri, dünyadaki en büyük bulut altyapı sağlayıcılardan bazılarında temel altyapı olarak kullanılıyor ve bu duyuru ile Citrix bulutlarını OpenStack üzerinde kurmayı tercih eden müşterilere bu ürünlerin gücünü sunuyor.

Uygulama, mobilite, ağ ve bulut bilişim çözümlerinde lider olan Citrix’in sektörde standartların belirlenmesine destek olma ve açık kaynaklı bulut projelerinin daha hızlı benimsenmesini sağlama konularında uzun bir geçmişi var. OpenStack projesinin ilk günlerinde, Citrix aktif olarak OpenStack kod tabanına ve topluluğuna katkıda bulundu. İşbirliği kapsamında Citrix Kurumsal Sponsor olarak kapsamlı teknoloji ve mimari etkinlikleri gerçekleştirecek, bulut altyapısı ve ağ çözümlerini öncü OpenStack dağıtımları ile entegre edecek.

Citrix, diğer sektör standartlaştırma çalışmalarını ve Apache Software Foundation ve Linux Foundation gibi açık kaynaklı girişimleri desteklemeye devam ediyor ve Apache CloudStack ve CloudPlatform gibi bulut altyapısı platformlarına yatırım yapmaya devam edecek.

OpenStack Foundation, dünya çapında 155 ülkede 22 binden fazla kişiye hizmet veriyor ve herkese açık ve özel bulutların büyümesi için paylaşımlı kaynaklar temin ederek geliştiriciler, kullanıcılar ve tüm ekosisteme destek sağlıyor. Citrix, OpensStack sponsorluğu ile başarısı kanıtlanmış bir organizasyon ve temel kapsamında işbirliği, inovasyon ve standartlaştırma konusunda ortak bir hedefi olan teknoloji şirketleri arasına katıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>