Citrix’ten dört yeni ürün

0

Citrix, XenMobile kurumsal mobilite yönetimi (EMM) çözümünün yeni sürümünü duyurdu. XenMobile 10, son kullanıcıların mobilite deneyimini optimize ederken, BT dağıtım ve yönetim süreçlerini de otomatize ediyor ve basitleştiriyor. Bu lansman, XenMobile paketinin bir parçası olan kolaylaştırılmış iş akışları için etkili tasarım yenilikleri içeriyor ve bu bakımdan kullanıcıların mobil cihazlarıyla en iyi şekilde iş yapma deneyimi elde etmelerini sağlıyor. BT ekipleri için yeni sürüm, mobil uygulamaların, verilerin ve aygıtların yönetimini ve dağıtımını basitleştiren birleşik bir EMM platformu sayesinde, işletmelere kolayca ölçek değiştirebilmeleri için esneklik ve güvenlik sunarken büyüyen mobil iş gücünü de destekliyor. XenMobile, mobil kullanıcılara optimize edilmiş bir iş deneyimi sunmak üzere eksiksiz bir iş verimliliği uygulama seti sunuyor. Yeni sürüm, yoğun kullanıcılar için toplam deneyimi geliştiren ve XenMobile bütünleşik iş uygulamaları paketiyle yeni iş akışları oluşturmalarını sağlayan çok sayıda tasarım geliştirmesi sağlıyor.

Citrix, tanıtımı 2015 yılının birinci çeyreği için planlanan önde gelen ürün gamı XenApp ve XenDesktop için çıkacak olan yeni özelliklerin ve teknolojilerin duyurusunu yaptı. Yeni özellikler, müşteriler tarafında kullanıcılara eşsiz bir deneyim yaşatacak en son geliştirmeleri sunmak, yeni güvenlik özellikleri eklemek ve uygulama ve masaüstü temini için artan esneklik sağlamak üzere mevcut XenApp ve XenDesktop dağıtımlarına güncelleme eklentisi olarak kullanılabiliyor. Özellikler bakımından yapılan yükseltmeler, Citrix müşterilerinin mevcut ortamlarından katma değer kazanabilmeleri için en son uygulama ve masaüstü sanallaştırma gelişmelerinden yararlanmalarını sağlayacak.

Citrix, işbirliğini, güvenliği ve performansı artıracak aşağıdaki özellik yükseltmelerinin lansmanını 2015 yılının birinci çeyreğinde yapacak.

  • Lync İyileştirme Paketi – Citrix, Lync 2013’ün Linux ve Mac ile çalışan cihazlardaki kullanımını genişletmek için Microsoft Lync HDX İyileştirme Paketini güncelleyecek ve kullanıcıların tümleşik iletişimden eksiksiz bir şekilde yararlanmalarını kolaylaştırmak üzere yeni sesli iletişim özellikleri getirecek.
  • Yönetici Oturum Kaydı – BT ve güvenlik yöneticilerine kullanıcı oturumları ile ilgili daha ayrıntılı kavrayış kazanma imkânı veren bu özellik sayesinde denetimlerin kalitesi artacak ve sorun giderme yetenekleri daha proaktif bir hale gelecek.
  • XenServer 6.5 – XenServer hipervizörü üzerinde XenApp ve XenDesktop çalıştıran müşteriler için XenServer 6.5’e yapılan yükseltme, özellikle tasarımcılar ve mühendisler gibi yüksek kaliteli grafik performansı talep eden kullanıcılar açısından faydalı olacak.

Citrix yeni nesil XenServer’ı tanıtıyor
Citrix, şirketin açık kaynak Xen Projesi hipervizörüne dayalı ticari sanallaştırma platformunun en yeni sürümü olan XenServer 6.5’i duyurdu. XenServer, müşterilerinin en yeni donanım ve işletim sistemi platformlarından yararlanmalarını sağlayan tam bir 64-bit çekirdek mimarisi sunuyor. Ayrıca kurumsal sınıf ağ yapılarını, depolamayı ve iş yükü yönetimini destekliyor. XenServer, hipervizördeki izinsiz değişiklikleri algılayarak uygulamaların potansiyel tehlike içeren bir makinede çalışmalarını engelleyen Intel Güvenilir Yürütme Teknolojisi’ni (Intel TXT) destekliyor.

Citrix, modern çalışma alanlarını düzene koyan bütünleşik altyapı için yeni yazılım çözümlerini tanıtıyor
Citrix, ayrıca yakın zamanda Sanbolic’ten aldığı yazılım tanımlı depolama yeteneğinden de faydalanarak modern çalışma alanlarının sunumu konusunda tam entegre bir yazılım çözümü olan Citrix WorkspacePod’ın da tanıtımını yaptı. Teknoloji iş ortakları ile işbirliği içinde Citrix, Windows, Web ve Linux gibi uygulamalar da dahil olmak üzere uygulama temini maliyetlerini ve karmaşıklığını azaltmak amacıyla entegre işlem, depolama ve ağ iletişimini de içeren hazır paketlenmiş teklifler geliştirmekte. Müşteriler ve iş ortakları; üstün ve öngörülebilir bir performans ile binlerce kullanıcıya kadar ölçekleme yapabilen çalışma alanı çözümleri dağıtmak ve yüksek kaliteli sezgisel son kullanıcı deneyimleri sunmak amacıyla WorkspacePod’ları kullanabilirler. WorkspacePod teknik ön izlemesi, 2015 yılının birinci çeyreğinde kullanıma sunulacak. Citrix WorkspacePod’lar, mobil çalışma alanı pazarında kullanıcı başına sunduğu uygun maliyetlerle basit ve ölçeklenebilir bir bütünleşik altyapı sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>