Citroen Ami tanıtıldı

0

Citroen Ami

Citroen, aylık çok düşük bir miktara kiralanabilecek yeni bir elektrikli otomobil tanıttı. Citroen Ami isimli bu otomobil şehiriçi ulaşımı çok kolay hale getirecek.

Aylık 20 euroya Citroen Ami

Elektrikli otomobil sektöründe şimdiye dek rakiplerine göre sessiz kalan Citroen, şehiriçi ulaşım için harika bir alternatifle gündeme geldi. Citroen tarafından tanıtılan Ami model araç Mart ayında siparişe açılacak.

Citroen, Ami model aracının aylık 20 euroya kiralanabileceğini ve şehiriçi ulaşım için çok iyi bir alternatif olacağını açıkladı. Sadece 2.41 metre uzunluğunda olan Ami, 485 kilogram ağırlığa sahip ve bu sayede şehir içinde çok kolay bir şekilde park alanı bulabilecek.

5.5 kWh’lık bataryası bulunan Ami, 8 beygir gücünde ve saatte 45 km hıza ulaşabiliyor. Tam dolu batarya ile 70 kilometre yol gidebiliyor. Ami’ın bataryasının tamamen şarj olması ise 3 saatsürüyor.

Geliştiriciler bu yeni modelin karbon emisyonları konusunda scooterlar ve elektrikli bisikletler kadar iddialı olduğunu belirtiyor.

Citroen Ami 30 Mart itibariyle Fransa, İspanya, İtalya ve Belçika gibi ülkelerde kullanılabilecek. Citroen Ami’ın uzun dönem aylık kiralama bedeli ise 19.99 euro olacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>