Clash of Clans yapımcısı Supercell saldırıya uğradı!

0

Clash of Clans yapımcısı Supercell tarafından yapılan açıklamada milyonlarca kullanıcının tehlikede olduğunu gösterdi.

Supercell yaptığı açıklama ile henüz basında yer almayan önemli bir gelişmeyi duyurdu. Açıklamada topluluk forumundaki hesapların saldırıya uğramış olduğu net bir şekilde belirtilirken, üçüncü parti kaynakları tarafından yapılan tahminlerde 1 milyonu aşkın hesap bilgisinin ele geçirildiği duyuruldu.

Saldırı Eylül 2016’da Yaşandı!

Şirket, resmi bir açıklamada saldırının Eylül 2016’da gerçekleştiğini söylerken, saldırıdan sadece sitenin forumlarının etkilenmiş olması da durumun daha fazla kişiye ulaşmasını önledi. Öyle ki Supercell bugüne kadar Clash of Clans, Hay Day, Clash Royale ve Boom Beach gibi milyonlarca oyuncunun oynadığı oyunları piyasaya sunduğundan dolayı saldırının bilançosu çok daha yüksek olabilirdi. Mevcut saldırının firma tarafından kısa sürede öğrenilmesi önlem alınmasını sağladı. Aynı zamanda mevcut güvenlik yamalarının da yapıldığı duyuruldu.

Oyun Hesapları Güvende!

Clash of Clans gibi oyunların saldırıdan etkilenmediği resmi açıklamada özellikle vurgulandı. Bu bakımdan Supercell oyunlarını oynayan kişiler için herhangi bir sorun şu an için söz konusu değil. Kullanıcılar için yapılan uyarılarda ise en kısa süre içerisinde forum üyelikleri için şifre değişikliğinin yapılması istendi. Kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli detay ise aynı giriş bilgileriyle kullanılan diğer hesapların da şifre değişikliği ile güvenli hale getirilmesi. Zira yapılan saldırılarda eşleşen kimlik bilgileri üzerinden de çok daha fazla site hesabına erişim sağlanabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>