Clippy emoji olarak sahalar geri dönüyor

0

Clippy emoji

Clippy emoji olarak Microsoft ile sahalara geri dönüş yapacak. Sevimli asistan Clippy’nin geri döneceği duyuruldu.

Clippy emoji olarak hayat buluyor

Microsoft Office’ten beklenmedik bir şekilde atıldıktan yirmi yıl sonra Clippy, güçlü bir dönüş yapmaya hazır hale geldi.

1.800 emojiye yönelik daha kapsamlı bir güncellemenin parçası olarak, tek seferlik yardımcı, Office, Teams ve Windows dahil olmak üzere çeşitli Microsoft 365 ürünlerinde ataş emojisinin yerini alacak. Microsoft, karakterleri 3D, daha renkli ve eğlenceli hale getirmek için emoji kitaplığını güncelliyor.

Şirket, The Verge’e yeniden tasarlanan emojilerin yaklaşık 900’ünün, Teams gibi uygulamalarda çalışırken görebileceğiniz bir tür animasyona sahip olacağını söyledi. Şirket yakın zamanda, önümüzdeki tatil sezonunda yeni karakterleri Windows ve Teams’e sunmayı planladığını söyledi. Daha sonra bu emojiler, bir süre sonra Yammer ve Outlook dahil olmak üzere diğer Office uygulamalarına da dahil olacaklar.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>