Clubhouse güvenlik açığı için açıklama yaptı

0

Clubhouse güvenlik açığı

Geçtiğimiz günlerde Clubhouse güvenlik açığı ile gündeme gelmişti. Clubhouse ortaya çıkan bu iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Clubhouse güvenlik açığı iddialarını kabul etti

Son günlerin en dikkat çeken sosyal medya platformları arasında yer alan Clubhouse, güvenlik konusuyla gündeme gelmişti. Platformdaki kullanıcıların konuşmalarının başka sitede yayınlanmasını içeren bu güvenlik açığıyla ilgili ilk açıklama geldi.

ABD’den bir grup araştırmacı, Clubhouse uygulamasındaki bir kullanıcının, bu güvenlik açığına neden olduğunu tespit etmişti. Kullanıcının, platformdaki konuşmaları başka bir siteye aktarmanın bir yolunu bulduğu görülmüştü. Clubhouse’un Bloomberg’le paylaştığı bilgilere göre bu güvenlik açığı kabul edilmiş oldu. Clubhouse yetkilileri, ilgili kullanıcının hesabının direkt olarak kapatıldığını duyurdu.

Clubhouse, benzer bir sorunla tekrar karşılaşmamak için güvenlik önlemlerinin de alındığını paylaştı.

Ancak Clubhouse ile ilgili iddialar pek de bitmeyecek gibi görünüyor. Uygulamanın Şangay merkezli Agora Inc isimli girişim tarafından yönetilmesi, bu iddiaları daha da kuvvetlendiriyor. Çin merkezli şirketin, kullanıcıların sesleri dahil olmak üzere verileri sunucularında sakladığı belirtiliyor. Her ne kadar geçici olduğu bildirilmiş olsa da Clubhouse’un bu iddialara açıklık getirmesi gerekecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>