Coca-Cola QR kod teknolojisi kullanacak

0

Coca-Cola QR kod

Coca-Cola QR kod teknoloji ile satışlarını daha hızlı ve kolay hale getirecek. Teknoloji, gıda ve içecek sektörü için de önemli bir dönüm noktası oluyor.

Coca-Cola QR kod otomatı: Freestyle

Meşrubat sektöründe dünyanın en büyüklerinden biri olan Coca-Cola, teknolojiyi de iş süreçlerine hızlı bir şekilde uyguluyor. Bu amaçla Coca-Cola, yeni geliştirdiği Freestyle otomatlarını tanıttı.

Coca-Cola’nın Freestyle otomatları, kullanıcıların uygulama aracıyla istedikleri içeceği seçmelerini sağlıyor. Telefon kamerasıyla QR kodu okutularak, otomata dokunmadan içeceği alabiliyorsunuz.

Coca-Cola bu hizmetiyle, müşterileri için temassız bir alışveriş imkanı sunacak. İlk olarak ABD’de kullanıma geçecek bu otomatlar, 10 binden fazla noktada hizmet verecek. Sonrasındaki süreçte ise otomatlar tüm dünyada hizmete başlayacak.

Özellikle de pandemi döneminde temassız alışverişin popüler gündem olması, Coca-Cola’nın böyle bir çalışmaya imza atmasına neden oldu. Önümüzdeki süreçte birçok otomatın temassız hale gelmesi sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>