Coinbase reklamları için yasak kalktı!

0

Coinbase reklamları

Coinbase reklamları, internet sektörünün dev şirketleri tarafından yasaklanmıştı. Ancak şirketler, Coinbase reklamları için uyguladığı politikayı değiştirmeye başladı.

Google Coinbase reklamları için erişim izni verdi

Google geçtiğimiz aylarda, kripto paraların karşısında duran bir tutum sergileyerek, yatırım tavsiyesi ve ICO cüzdanı içeren bir yasak uygulamaya başlamıştı. Bu kapsamda kripto para borsası olan Coinbase’in reklamlarına yasak getirilmiş. Bu yasak, Facebook tarafından uygulanmaya başlamıştı.

Ancak çok süre geçmeden, bu yasak Facebook tarafından kaldırıldı ve reklamlara izin verildi. Geçtiğimiz günlerde ise Google da bu reklam yasağını kaldırarak, kripto para piyasasını destekleyen bir tutum sergiledi.

Google’ın ilk başta bu yasağı uygulamasının arkasındaki neden olarak ise hizmet ve güvenlik politikasından kaynaklandığı düşünülüyor. Buna göre Google; kullanıcıların kendilerine zarar verecek her türlü finansal ürün veya hizmetten korunması hedefliyor. Aldatıcı içeriklerle kullanıcı güvenliğini sağlamak isteyen şirket, bu nedenle Coinbase’e de temkinli yaklaşmış olabilir.

Ayrıca Google, geçtiğimiz günlerde kripto para birimleri değerlerini arama motoru üzerinden gösteren yeni özelliğini de aktif etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>