Coinbase uluslararası ödeme sistemi başlatıyor

0

uluslararası ödeme

Coinbase uluslararası ödeme sistemiyle yepyeni bir dönemi başlatıyor. Üstelik bu sistemle kullanıcılardan herhangi bir ücret kesimi yapılmayacak.

Uluslararası ödeme sistemine geçiliyor

Kripto para sektörünün en büyük borsalarından biri olan ABD merkezli Coinbase, yeni bir ödeme sistemine geçiyor. Yapılan açıklamaya göre, Coinbase ile uluslararası ölçekte para transferi yapılabilecek. Yani kullanıcılar herhangi bir ülkedeki kullanıcıya para transferi yapabilecek. Bu ödeme sistemini farklı kulan ise para transferinde hiçbir ücret kesilmeyecek olması.

Ancak kullanıcılar bu ödeme sistemini sadece Ripple (XRP) veya USDCoin ile yapabilecek. Bu kripto para birimleri, daha sonra itibari para birimine dönüştürülebilecek. Yani kayıpsız bir şekilde para transferi yine yapılabilecek.

Coinbase, daha önce Coinbase Wallet ile kripto para sektöründeki farklı uygulamaları birbirine bağlayarak ilginç bir adım atmıştı.

Coinbase’in yeni uluslararası para transfer projesinin, kripto para kullanıcı sayısının da artmasını sağlayacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>