Coincheck hesaplarından 530 milyon dolarlık kripto para çalındı

0

Tarihin en büyük kripto para hırsızlığı Japonya’nın ünlü kripto para borsası Coincheck’te yaşandı. Kripto para alıp satmak ve saklamak için Coincheck’te hesap açıp 530 milyon dolarını bu borsaya yatıran müşterilerin hesaplarında artık sıfır dolar bakiye var.

Dijital paralar ne kadar güvenli?

Hacker’ların saldırısı sonrasında yatırımcıların NEM hesaplarını boşaltan saldırgranların kim olduğu ise tespit edilemedi. Mali suçlar polisinin el attığı olay sonrasında Coincheck tüm müşterilerinin para çekimini durdurdu.

Kripto para birimi NEM’in kurucusu Lon Wong ise bunun dünyada yaşanmış en büyük kripto para soygunu olduğunu duyururken, yaşananlar hem NEM’in, hem de diğer kripto para birimlerinin güvenliğine karşı büyük bir endişe oluşturdu. Şimdi tüm dijital para yatırımcıları şu soruyu soruyor: “Kripto paralar sanıldığı kadar güvenli olmayabilir mi?”

20 milyon kullanıcısı olan Coincheck Japonya’nın en büyük dijital para borsası ve pek çok japon online alışveriş servisi Coincheck’in servislerini kullanarak kripto para ile alışveriş imkanı sunuyor. Servisin aylık işlem hacmi ise milyarlarca doları aşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>