Cointelegraph kurucusu hayatını kaybetti

0

Cointelegraph kurucusu

Cointelegraph kurucusu Lane Casserly, hayatını kaybetti. Casserly’nin ölümü kripto para dünyasında adeta şok etkisi yarattı.

Cointelegraph kurucusu 29 yaşında hayatını kaybetti

Kripto para dünyasıyla ilgili haberler ve girişimlerle ilgili bilgiler paylaşan birçok kuruluş olsa da Cointelegraph küresel ölçekte bu sektörün baş mimarlarından biri. Ancak Cointelegraph’tan gelen üzücü haber kripto para dünyasında yeni bir gündem oluşturdu.

Cointelegraph’ın kurucu ismi Lane Casserly, maalesef 29 yaşında hayatını kaybetti. Yaklaşık 1 yıl önce yaptığı iş seyahatinden bu yana rahatsızlığı olduğu bilinen Casserly’in ölüm haberi, kripto para dünyasında şok etkisi yarattı. Casserly’ın babası ölüm nedeni hakkında ise net bir açıklama yapmadı.

2013 yılından bu yana küresel sektörde önemli çalışmalara ima atan Casserly, Bitcoin’in en önemli destekçileri arasında yer alıyor. Ayrıca yer aldığı blockchain projeleriyle de bu teknolojinin yaygınlaşmasında önemli bir rol oynadı.

Casserly, Blockchain’in finansal istikrarı sağlayacağına inanıyordu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>