Commvault Veri Platformu, Nutanix Invisible Infrastructure ile birleşiyor

0

commvault-logo_w_5002Commvault’un yeni yazılımında yapılan yeniliklerle, Commvault ve Nutanix ortak kurumsal müşterileri oldukça değişken ve hızla ilerleyen küresel iş ortamlarında veri ve bilgi yönetimi konusunda gelişen zorlukların üstesinden gelebilecek.

Snapshot’lar verileri, sanal makineleri ve uygulamaları kurtarmanın en hızlı ve en etkin yolu olarak uzun süredir kabul görmüş durumda, Commvault Veri Platformunun Nutanix XCP ile entegrasyonu da hiper birleşik altyapı (HCI) yığınındaki snapshot’ların kullanımı hızlandırmaya yardımcı oluyor. Bunun sonucu olarak, snapshot yönetiminin karmaşık yaşam döngüsü, artık yeni çözüm içerisinde tek bir sorunsuz çerçevede entegre edildi, böylelikle felaket kurtarma ve veri erişiminin iyileştirilmesi için işletmelere hizmet sunumunu kolaylaştırıyor. Commvault Veri Platformundaki bu yenilikler, mevcut hypervisor ortamlarla toplam verimliliği ve ölçeği iyileştirmek amacıyla küresel müşterilerin %100 yazılım tabanlı HCI’ya gösterdiği artan talebi karşılamaya yardımcı olacak.

şteriler geleneksel IT altyapılarının sağladığının da ötesinde veri erişilebilirliği ve kurtarmasına yönelik verimli ve ölçeklendirilebilir hizmetleri sunan ortaklarla daha önce hiç olmadığı kadar çalışmak istiyorlar. Nutanix tabanlı snapshot’ların hızı ve rahatlığını entegre ederek, Commvault’un otomatik endeks ve arama kabiliyetleri ile kurumsal müşteriler iş ihtiyaçları ve devam eden sürekliliğe uygun olarak hızla kurtarma yapmasını sağlayabilecek.

Devlette, değişime uyum sağlayabilmemiz için çok fazla esnekliğe ihtiyacımız var,” diyen California’nın San Mateo Bölgesi Bilişim Daire Başkanı Jon Walton, “iş gereksinimleri, değişken, satın alma ve finansman için takvim çok uzun ve biz de vergi mükelleflerinin paralarının iyi harcandığını düşünmelerini istiyoruz. Commvault’un VMware, Microsoft ve Nutanix gibi kilit altyapı ortaklarıyla entegrasyonu, birbiriyle bağlantılı teknolojileri kaldıraç olarak kullanmak, yatırımlarımızı maksimize etmek ve son kullanıcılarımıza maliyet etkin bir çözüm sunmak için ihtiyaç duyduğumuz çevikliği bize verirken istediğimiz iş sonuçlarına ulaşmamızı sağlıyor” diye kaydetti.

Commvault’un Nutanix müşterileri için sektörde kabul gören veri koruma ve kurtarma çözümlerini sunduğunu ifade eden Nutanix Stratejik İttifaklar ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Venugopal Pai, Commvault’la olan ilişkilerinin, müşterilerin pazarla ilgili sorunlarını çözüme kavuşturan inovatif çözümler sunmak için stratejik ortaklarla çalıştıklarının başka bir net örneği olduğunu vurguladı.

Yeni nesil yazılım ve platformumuz Commvault’un Nutanix kullanan müşterilerine ortağımızın çözümü ile tamamladığımız snapshot ve veri yönetimi için tamamen koordine edilmiş bir çözüm sunuyor,” diyen Commvault Çözüm Pazarlama ve Teknik İttifaklar Kıdemli Direktörü Don Foster, sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca, IntelliSnap teknolojisi, Nutanix ortamlarında uygulama farkında olan donanım snapshot kopyalarının oluşturulmasını otomatikleştiriyor ve komut dizisi ve benzeşmeyen snapshot’ların derlenmesine, yedek ve kurtarma araçlarına ihtiyaç duyulmaksızın dosyaların, veri tabanlarının veya sanal makinelerin kurtarılmasını basitleştirmek üzere snapshot verilerini katalogluyor. En nihayetinde, bu sayede müşterilere sadece veri kaybında değil aynı zamanda geliştirme, test ve analitik sorgulamalarda da hızlı erişim ve kurtarma imkanı tanınmış olacak”.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>