Techinside Google News
Techinside Google News

Comodif, 7 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Yerli girişim Comodif, yolda olan tüm araç türlerinden elde edilen veriler üzerinde analizler yaparak anlık olarak bilgiler sunuyor.

Araçlardan toplanan verileri analiz ederek, bu bilgileri araç geliştiricilere sunan şirket, Arz Portföy’den 7 milyon dolarlık bir değerleme ile yatırım aldığını duyurdu. Ancak yatırımın finansal ayrıntıları kamuoyu ile paylaşılmadı.

Comodif, IoT teknolojilerine odaklanarak, araç filolarının izlenmesi ve yönetilmesini sağlayan MobiHub platformunu geliştirdi. 2022 yılında İstanbul’da kurulan bu yenilikçi girişim, araç kullanıcılarına araçlarına uzaktan erişim, hız ve mesafe limitleri belirleme, anlık kaza bildirimleri alma, konum takibi, elektrikli araçlarda batarya durumlarını öğrenme ve sürüş performansını analiz etme gibi bir dizi gelişmiş özellik sunuyor.

- Advertisement -

Comodif, Arz Portföy’den 7 milyon dolarlık bir değerleme ile yatırım aldı

MobiHub platformu, büyük veri analizi yoluyla araç üreticilerine derinlemesine bilgiler sağlayarak, ürün geliştirme süreçlerinin hızlanmasına ve iyileştirilmesine yardımcı oluyor. Şirketin son ürünü olan DeliHub ise, son nokta teslimat sektöründe, farklı sıcaklık koşullarına sahip ürünlerin taşınması sırasında, kuryelerin güvenliğini artırmayı ve taşıma koşullarını iyileştirmeyi hedefliyor. Bu platform, taşınan ürünlerin sıcaklık, hız ve sarsıntı gibi parametrelerini izleyerek, bunları analiz edip raporlama imkanı sunuyor.

Comodif CEO’su Erol Kaynak, alınan yatırımın şirketin bağlantılı mobilite alanındaki yenilikçi projelerini hızlandıracağını belirterek, bu teknolojinin gelecekte şehirlerin, toplumların ve günlük yaşamın dönüşümünde önemli bir rol oynayacağını vurguladı. Arz Portföy Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Murat Onuk ise, bağlantılı mobilite sektöründeki teknolojik yeniliklerin ve sürdürülebilir çözümlerin, hızlı bir dönüşüm sürecinin habercisi olduğunu belirtti. Onuk, Arz Portföy olarak, sektöre yön verecek ve yüksek potansiyeli olan girişimlere yatırım yapmayı önceliklendirdiklerini ve Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir