Microsoft’tan Cortana destekli akıllı termostat!

0

Cortana akıllı termostat

Her ne kadar henüz ülkemizde çok yaygın bir şekilde kullanılmıyor olsa da, akıllı termostatlar ABD’de ve Avrupa’da gittikçe daha da popüler bir hâl oluyor. Bu konuda Google‘ın sahibi olduğu Nest en popüler marka iken Microsoft, artık ben de varım dedi.

Şirket, sesli asistan Cortana destekli bir akıllı termostat tanıttı.

Cortana akıllı termostat neler sunuyor?

Sözünü ettiğimiz yeni akıllı termostatla ilgili bildiklerimiz henüz aşağıda izleyebileceğiniz video ile sınırlı. Oldukça şık ve yenilikçi bir tasarıma sahip olduğu belli olan termostatın tabii ki en önemli özelliği sesli asistan Cortana destekli olması

İlk olarak Windows Phone cihazlarda ortaya çıkan daha sonra ise farklı işletim sistemlerine de sunulan Cortana sesli asistanı, aynı Siri’de olduğu gibi birçok komutu algılayabiliyor ve verdiğiniz komutlara göre hayatınızı kolaylaştırıyor.

Akıllı termostatta tam teşeküllü bir Cortana sürümü mü olacağı, yoksa sadece termostata özgü özel bir sürümün mü olacağı henüz belli değil. Önümüzdeki günlerde cihazın detaylı teknik özellikleriyle beraber fiyatının da açıklanmasını bekliyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>