Cortana, Skype’a geldi!

0

Microsoftun sesli asistanı Cortana, bildiğiniz gibi Windows Phone platformunun ardından Windows 10 ile masaüstü bilgisayarlara da sunulmuştu. Şimdi ise şirket, sesli asistanını Skype‘a ekledi.

Bundan böyle Skype üzerinden Cortana ile birebir chat yapmak ve yakındaki restoranları öğrenmek, bir filmin IMDB incelemesini paylaşmak veya o gün içerisindeki görüşmelerinizi ayarlamak gibi işlevler yapmak için kullanılabiliyor.

					
					

Cortana, Skype üzerinden nasıl kullanılır?

Sesli asistan, tüm Skype kullanıcılarının kişi listesinde yer alıyor. Sesli asistanla birebir sohbet gerçekleştirebiliyor veya bir arkadaşınızla Skype görüşmesi yaparken de onun nimetlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Bunların yanı sıra yapay zeka sayesinde, biriyle konuşurken önerilen cevapları da kullanabiliyoruz. Örneğin birisi size “Nasılsın? yazdığında “İyiyim, sen nasılsın?” gibi otomatik cevaplar ekranda beliriyor. 

Skype üzerindeki Cortana’nın henüz sesli veya görüntülü görüşmelerde kullanılamadığını belirtelim. Windows 10 ile beraber 500 milyon cihazın içerisine yer alan sesli asistan, Skype ile birlikte daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>