Covid-19 aşı kaydı Apple Cüzdan’da saklanacak

0

Apple Card müşteri

Covid 11 nedeniyle yaşanan pandemide herkes aşıların ortaya çıkmasını ve dünyanın normale dönmesini bekliyor.

Aşı yaptım kaydı dijital cüzdanda saklanacak

ABD’de Los Angeles şehir yönetimi, aşı olanların bu kayıtlarını Apple Cüzdan üzerinde saklayabileceklerini ve aşı kayıtlarını göstermeleri gerektiğinde, Apple Cüzdan üzerinden doğrulama yapabileceklerini açıkladı. Şehir yönetimine göre bu uygulamanın amacı, kullanıcıların ilk doz aşıyı olduktan sonra ikinci doz aşıyı olması için hatırlatma almalarını sağlamak.

Ancak aynı zamanda bu uygulama üzerinden aşı yapanların yararlanabilecekleri hizmetlere (Toplu taşıma, restoran, avm, kamu kurumu girişleri vs) erişim de mümkün olacak.

Bu uygulama, şehir yönetiminin özel bir teklifi olarak ortaya çıktı ve sadece Apple sahipleri için değil, Android kullanıcıları için de aynı uygulamanın söz konusu olması bekleniyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>