Covid-19 aşı verileri çalındı

0

Covid-19 aşı verileri

ABD’de Covid-19 aşı verileri çalındı. Siber saldırıyı yapanların ise Rus ve Çinli hackler olduğu belirtildi.

Covid-19 aşı verileri ele geçirildi

Pandemiden tek kurtuluş aşı çalışmaları iken bu alandaki siber saldırılarda ciddi bir artış yaşanıyor. Aşıların içeriğinde, etkili olma verilerine kadar birçok bilgi, hackerlar tarafından ele geçirilmek isteniyor.

Özellikle de bu siber saldırılar ülkeler arasında büyük bir gerginliğe de neden oluyor. Çin ve Rusya ile birçok kez gerilim yaşayan ABD, bu kez Covid-19 aşı verileri konusunda Rusya ve Çin ile karşı karşıya geldi. Hackerların aşı verilerini çalmak için siber saldırı düzenlediği belirtildi.

Aşı çalışmasıyla ilgili çalınan bilgilerin ise Pfizer BioNTech aşısına ait olduğu belirtiliyor. Rusya’nın bu aşıların itibarını zedelemek için böyle bir saldırıda bulunduğu söyleniyor. Çünkü dünya geneline baktığımızda Rusya’nın geliştirildiği aşılara genel anlamda pek güvenilmediğini görüyoruz.

Yapılan saldırıda ABD’den aşıyla ilgili bazı belgelerin çalındığı vurgulanıyor. Önümüzdeki günlerde bu belgelerin ne amaçla kullanılacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>