COVID-19 vakaları topluluk eğitimini etkiliyor

0

COVID-19 topluluk eğitimi

COVID-19 vakaları topluluk eğitiminde faaliyet gösteren grupları olumsuz etkiliyor. Bu alanda dünyanın en büyüklerinden Pearson grubu da etkilendi.

COVID-19 vakaları topluluk eğitimini olumsuz etkiliyor

Küresel eğitim grubu Pearson, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki topluluk kolejlerine kayıtların COVID-19 vakalarında son zamanlarda bir artış ve sıkı bir işgücü piyasası gördüğünü, büyümeyi sınırladığını ve hisselerini Ocak ayından bu yana en düşük seviyesine çektiğini söyledi.

Pearson, sanal öğrenim ve İngilizce dil öğrenimine olan talebin satışları sırasıyla yüzde 14 ve yüzde 15 oranında artırmaya yardımcı olması nedeniyle tam yıl hedefleri için rotada kaldığını söyledi. 20 binden fazla kişi de yeni Pearson + uygulamasını kullanıyordu. CEO Andy Bird Businesshala’ya “12 haftadır harika gidiyor” dedi.

Grubun hisseleri, yaklaşık bir yıldır grubu yöneten eski Disney yöneticisi Bird için bir hayal kırıklığı olarak 657 peni’de %10 düştü.

Bağımsız bir analist olan Ian Whitaker, yeni bir raporlama yapısı ve sadece büyüme oranları ile şirketin üçüncü çeyrekte nasıl performans gösterdiğini takip etmenin zor olduğunu söyledi.

Pearson’ın son yıllarda düşen kârının genellikle kaynağı olan ABD Yüksek Öğrenim Eğitim Yazılımları bölümündeki gelirin, yılın ilk yarısındaki yüzde 2’lik düşüşe kıyasla dokuz ayda yüzde 9 düştüğünü belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>