Crypto Against COVID kampanyası başladı

0

Crypto Against COVID kampanyası

Binance, Crypto Against COVID kampanyası başlattı. Bu kampanyayla aralarında Türkiye’nin de olduğu 8 ülkeye yardım yapılacak.

Crypto Against COVID kampanyası ile destek

Koronavirüs salgınının her geçen gün daha tehlikeli hale gelmesi, kripto para piyasasını da harekete geçirdi. Kripto para sektörünün en büyük borsalarından biri olan Binance’den bu konuda önemli bir destek geldi.

Crypto Against COVID sloganıyla bağış kampanyası başlatan Binance, 8 ülkeye yardım edeceğini duyurdu. Bu ülkelerin İtalya, Güney Kore, İngiltere, Türkiye, İran, Almanya, ABD ve İspanya olacağı belirtildi.

Binance, bağış kampanyası kapsamında toplam 5 milyon dolarlık bir yardım hedefliyor. Bu yardım kapsamında ise maske, eldiven, test kiti gibi çeşitli tıbbi ekipmanların alınması planlanıyor.

Kripto para dünyasının koronavirüs salgını nedeniyle de kırılgan bir yapı göstermesi nedeniyle birçok kişi stabil para birimleriyle bağışta bulunuyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>