Techinside Google News
Techinside Google News

Cybertruck kameralara yakalandı

Tesla’nın merakla beklenen modeli Cybertruck test tesisinde görüldü. 2023 yılı içerisinde Cybertruck’ın üretime girmesi bekleniyor.
- Advertisement -

Tesla’nın merakla beklenen modeli Cybertruck test tesisinde görüldü. 2023 yılı içerisinde Cybertruck’ın üretime girmesi bekleniyor.

Tesla’nın Kaliforniya Fremont’taki fabrikasında test edildiğini gösteren bir video yayınlandıktan sonra, Tesla’nın Cybertruck’ı üretime bir adım daha yaklaşmış olduğunu söyleyebiliriz. Tesisin üzerinde bir insansız hava aracı tarafından çekilen yaklaşık yedi dakikalık görüntü, Cybertruck’ın fabrikanın dışındaki bir yolda ileri geri gittiğini gösteriyor. Cybertruck, Fremont fabrikasının yakınındaki halka açık yollarda da ilk kez görülmüş oldu.

Cybertruck üretimi yıl içerisinde bekleniyor

Tesla’nın ilk olarak 2019’da duyurulan elektrikli kamyoneti için yaygın bir beklenti vardı. Tesla başlangıçta üretimin 2021’de başlamasını bekliyordu, ardından bu yıl olacağını duyurmadan önce 2022’ye erteledi. Cybertruck test süreşi ile kullanıcılara bir adım daha yaklaşmış oldu.

Tesla, Cybertruck’ın Teksas’taki Gigafactory’de üretileceğini onayladı. Şirketin web sitesindeki özellikler, 2,9 saniyede 0’dan 100 km/saat hıza çıkabileceğini, 800 km menzile sahip olacağını, 1.1 pound yük taşıma kapasitesine sahip olacağını ve kilitlenebilir depolama alanına sahip olacağını söylüyor. Ayrıca Cybertruck’ın 6.3 tondan fazla çekme kapasitesi de bulunacak. 2022 yılı Haziran ayında Tesla, Cybertruck üretimi için Giga Press olarak bilinen dünyanın en büyük döküm makinesini kullanacağını doğruladı . Yayınlanan son video ile birlikte Cybertruck’ın artık kullanıcılara bir adım daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyat olarak da rekabetçi bir strateji izleyen Tesla, yeni modeli ile daha fazla kullanıcıya hitap edebilecke. Bu durumun Tesla satışlarına olumlu yansıması ise kaçınılmaz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir