Cybertruck üretimi ertelendi

Cybertruck üretimi
Cybertruck üretimi

Tesla’nın Cybertruck üretimi bir kez daha ertelendi. Web sitesindeki bilgilerin kaldırılmasıyla, üretimin 2023’e ertelendiği belirtiliyor.

Tesla Cybertruck üretiminde sorunlar yaşıyor

Tesla, Cybertruck’ın piyasaya sürülmesini bir kez daha erteledi. Otomobil üreticisinin elektrikli kamyonun üretimine bu yıl yerine 2023’ün ilk çeyreğinin sonunda başlayacağı bildirildil.

Tesla gecikmeyi henüz resmi olarak duyurmasa da Cybertruck’ın sipariş sayfası, 2022’deki üretime ilişkin önceki bir referansı kaldırdı. Sayfanın tasarım bölümünde daha önce “2022’de üretim yaklaştıkça yapılandırmanızı tamamlayabileceksiniz” yazıyordu. Şimdi, cümle “yaklaşıyor” olarak değiştirildi.

Kasım ayında Twitter’da bir kişi, Elon Musk’tan Cybertruck hakkında bir güncelleme istedi. Musk, Tesla’nın bir “tedarik zinciri kabusu” ile boğuştuğunu ve şirketin 26 Ocak’ta yapılması planlanan bir sonraki kazanç çağrısı sırasında daha fazla güncelleme sağlayacağını söyledi.

Tesla Cybertruck’ı 2019’da büyük bir etkinlikte tanıttı ve Musk, üretimin 2021’in sonlarında başlamasının planlandığını söyledi. Şirketin Ocak 2021 kazanç çağrısı sırasında, Tesla’nın 2021’de yalnızca birkaç teslimat beklediğini ve hacimli üretimin başlamasını beklediğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz