Techinside Google News
Techinside Google News

Dağıtık yapay zekâya 103.5 milyon dolar yatırım

Son yıllarda giderek artan şekilde yapay zeka alanındaki girişimler yatırımcıların daha çok ilgisini çeker hale geldi.
- Advertisement -
TechInside Analizi:  Kabullenmekte güçlük çeksek de yapay zekâ hızla gelişmeye devam ediyor. Özellikle finans, tıp, enerji ve büyük veri madenciliği gibi alanlarda araştırma ve analizlere yönelik uygulamalar yatırımcıların ilgisini çekiyor. Tüm dünyayı kasıp kavuracak bir sonraki yüz milyar dolarlık fikrin temelinde yapay zekânın yer alacağını söylersek büyük ihtimalle yanılmayız.

Sentinent Technologies veri analizindeki büyük problemlerin çözümü için devasa büyüklükte ölçeklenebilir yapay zeka adını verdiği bir sistem üzerinde çalışıyor.

Şirket şimdi bu büyük hedefine ulaşmak için çok daha fazla sermayeye sahip: Access Industries tarafından yönetilen bir yatırım turunda 103.5 milyon dolar seri C yatırımı alarak bugüne kadar aldığı toplam yatırımı 143 milyon dolara çıkardı.

Sentinent yapay zeka işlerini dağıtık bir şekilde yönetiyor ve onları milyonlarca yapay zeka işleyici düğümü adını verdiği noktada çalıştırıyor. Bu kullanıcıların devasa veri kümelerindeki geleneksel veri analizi metotlarıyla kolayca görülemeyen modelleri keşfetmelerine olanak tanıyor. Şirket şimdiye kadar finansal ticaret ve sağlık alanındaki araştırmalara odaklanmıştı.

Tata Communications ve daha önceki yatırımcılardan Horizons Ventures’da yatırım turunda yer aldı.

Şirket San Francisco merkezli ve Hong Kong’da bir ofisi bulunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir