Daimler blockchain kullanacak

0

Daimler blockchain

Otomotiv sektörünün dev ismi Daimler blockchain kullanmaya başlayacak. Bunun için Ocean Protocol ile Daimler arasında iş birliği yapacak.

Daimler blcockhain için adım atıyor

Kripto paralarla hayatımıza giren blockchain teknolojisi, artık hemen hemen her sektörde kullanılıyor. Özellikle de blockchainin tedarik zincirinde sunduğu avantajlar, birçok üreticinin bu konuda somut adımlar atmasına neden oluyor.

Daimler de uzun bir süredir bu alana yoğun bir ilgi göstermekteydi. Bu amaçla Daimler, Ocean Protocol isimli blocckhain destekli veri paylaşım platformuyla iş birliğine gidiyor. Bu iş birliği kapsamında Daimler, merkeziyetsiz bir şekilde veri akışlarını kontrol etmeyi hedefliyor.

Daimler, blcockhain sistemini Stuttgart ve Singapur’daki üretim merkezlerinde kullanacak. Bu merkezlerde yapılan veri paylaşımları, blockchain ile güvence altına alınacak.

Daimler’in iş birliği yapacağı Ocean Protocol’un kurucusu Bruce Pon’un eski bir Daimler çalışanı olması da bu projenin uygulanabilirliğini artırıyor. Bruce Pon’a göre Daimler gibi bir şirket için yazılım ve güvenlik önlemleri yıllık 300 milyon dolar harcamaya neden oluyor. Blcockhain, bu harcamaların minimuma indirilmesi konusunda büyük bir öneme sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>