Daimler emisyon kurallarına uymadı!

0

Daimler emisyon

Volkswagen’in ardından Daimler de emisyon skandalına karıştı. Daimler emisyon testleri sonrasında 860 milyon para cezasına çarptırıldı.

Daimler emisyon skandalına karıştı

Dev otomotiv şirketleri, son yıllarda emisyon skandallarıyla gündeme geliyor. bundan 4 yıl önce Volkswagen bazı dizel araçlarında emisyon kurallarına uymadığı için büyük bir ceza yemişti. O dönemlerde şirket ekonomik olarak da tehlikeye girmişti.

Mercedes-Benz’in sahibi olan Daimler de emsiyon skandallarına katılan yeni firma oldu. Yapılan emisyon testlerinde Daimler’in en az 70 bin aracında emisyon değerlerine uymadığı tespit edildi. Mercedes-Benz C Serisi ve E Serisi araçlara özel olarak atılan yazılımla, bu araçların teste gireceklerini tespit edebildikleri ve emisyon test cihazını kandırmaya çalıştıkları öğrenildi.

Yapılan tespitlerin ardından Daimler’e860 milyon Euro para cezası verildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>