Daimler ve Microsoft Azure işbirliği yapacak

0

Daimler ve Microsoft Azure

Daimler ve Microsoft Azure, veri depolama konusunda dev bir işbirliğine gidiyor. Daimler, verilerini eXtollo ile koruyacak.

Daimler ve Microsoft Azure’dan veri anlaşması

Otomotiv sektörünün dev şirketi Daimler, verilerin depolanması ve güvenliği konusunda Mcirosoft Azure ile görüşüyor. Daimler, akıllı araç teknolojilerine geçişte artan verilerini, eXtollo isimli bir bulut platformunda saklayacak.

Microsoft Azure ile yapılan görüşmede, özellikle depolanan verilerin şifrelenmesi konusunda görüşme yapıldı. Daimler, otonom araç geliştirme çalışmalarında güvenliği ön planda tutmaya çalışacak.

Daimler tarafından yapılan açıklamada eXtollo için 2018 yılında atölye çalışmalarına başlandığı ve 9 aylık sürede küresel bir çözüm haline geldiği belirtiliyor.

Otonom ve bağlı otomobil çalışmalarındai şirketlerin en tedirgin olduğu konuların başında veri güvenliği geliyor. Bunun için önümüdeki günlerde, otomotiv devleri ile bulut şirketleri arasında yapılan anlaşmalar şaşırtıcı olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>