Dalgalanma sonrası Bitcoin yükselişe geçti

0

Bitcoin yükseliş

Kasım ayı içinde büyük bir dalgalanma yaşayan Bitcoin yükselişe geçmeye başladı. 600 dolar birden yükselen Bİtcoin, yeniden 7 bin dolar seviyesinin üstünü gördü.

Bitcoin yükselişe geçti

2019 yılına çok kötü bir giriş yapan Bitcoin, Kasım ayın içinde de çok sert dalgalanmalar yaşadı. Çin borsasından kaynaklı olduğu düşünülen bu dalgalanmaların ardından Bitcoin, 7 bin dolar seviyesinin altına düştü. 2019 Mayıs ayından bu yana en düşük seviyesine ulaşan Bitcoin, yatırımcılarını bir kez daha tedirgin etti.

Ancak bu düşüşten birkaç gün sonra Bitcoin yeniden toparlanma sürecine girmeye başladı. 26 Kasım tarihinde 600 dolar birden yükselen Bitcoin, yeniden 7 bin dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı. Bu yükselişin ise ne kadar uzun soluklu olacağı şimdiden merak ediliyor.

Kripto para alışveriş platformu CoinBurp’un CEO’su Peter Wood, bu tip dalgalanmaların kripto para sektörünün doğasında olduğunu ve şu an Bitcoin yatırımı yapmak için en doğru zaman olduğunu belirtti. Wood ayrıca, önümüzdeki 12 aylık süreçte kripto paraların değerinin önemli ölçüde artacağını da vurguladı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>