Dark Sky uygulaması satıldı

0

Dark Sky uygulaması

Yağmur tahminleri ile bilinen Dark Sky uygulaması, satıldı. Uygulamanın Apple tarafından satın alınmasıyla, Android tarafında uygulama kaldırıldı.

Dark Sky uygulaması artık Apple’ın

Son dönemlerde teknoloji devlerinin başarı sağlamış ve yenilikçi uygulamaları satın alması alışık olduğumuz bir durum. Bu konuda yeni bir satın alma haberi ise Apple’dan geldi.

İlk olarak iOS platformunda, 2016 yılında ise Android tarafında yayınlanan Dark Sky uygulaması, sıradan hava durumu uygulamalarından bazı farklılıklar içeriyordu. Dark Sky uygulamasında dakikalık olarak bölgesel yağmur tahminleri yapılıyordu. Üstelik Dark Sky’ın yaptığı bu tahminlerin çok yüksek olması, uygulamanın büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmasını sağlamıştı.

Dark Sky, Apple tarafında ücretli indirmeyle Android tarafında ise abonelik sistemiyle gelir elde ediliyordu. Bir süredir uygulamayı satın almak için girişimlerde bulunan Apple, Dark Sky uygulamasını beklenildiği şekilde satın aldı. Uygulama Apple tarafından satın alındıktan sonra, 1 Temmuz itibariyle Android platformundan kaldırılmasına karar verildi.

Android tarafında Dark Sky aboneliği bulunan kullanıcılar, Temmuz sonrası abonelikleri için ücret iadesi alacak. Dark Sky artık iOS tarafında geliştirmeler yayınlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>