Dark Web’de endişe oluştu

0

Dark Web endişe

Bazı fidye yazılım üyelerinin yakalanmasının ardından Dark Web’de yeni bir endişe oluştu. Konuşma analizlerine göre, suçlular endişe duyuyor.

Yakalanma korkusu Dark Web’de endişelere neden oldu

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), ülkenin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren REvil fidye yazılımı çetesinin üyelerini gözaltına aldığını ve grubun operasyonlarını sonlandırdığını duyurdu.

Trustwave SpiderLabs’taki siber güvenlik araştırmacıları tarafından Dark Web forumlarındaki sohbetlerin analizine göre son tutuklamalar, siber suçluları korkutmuş gibi görünüyor.

Fidye yazılımları, bu tür saldırıların kamu hizmetlerini, sağlık hizmetlerini, gıda üretimini ve insanların her gün ihtiyaç duyduğu diğer hayati hizmetleri nasıl etkileyebileceğini gösteren bir dizi olayla, kuruluşların ve günümüz dünyasının karşı karşıya olduğu en büyük siber güvenlik sorunlarından biri durumunda.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar tutuklamalardan sonra endişeli olsa da, bazıları daha az anlayışlı ve ABD’deki büyük hedeflere yönelik bir dizi yüksek profilli saldırıyı suçluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>