DARPA ağ bağlantısı için proje başlatıyor

0

DARPA ağ bağlantısı

DARPA ağ bağlantısı projesiFastNIC ile mevcut bağlantı hızını 100 kat artırmayı hedefliyor. Böylelikle şirket, büyük bir ilerleme yaşayacak.

DARPA ağ bağlantısı projesi: FastNIC

Robotik alanında yaptığı projelerde adından söz ettiren DARPA, FastNIC isimli yeni bir proje başlatıyor. FastNIC projesi ile şirketin çalışmalarının temelini oluşturan ağ bağlantısının daha hızlı hale gelmesi hedefleniyor.

Eğer DARPA projeyi başarıyla tamamlarsa, mevcut veri hızının 100 kat artacağı belirtiliyor. Veri hızında artış sağlayacak yeni teknoloji, özellikle yoğun işlemlerin gerçekleştiği veri merkezleri için çok büyük bir avantaj sağlayacak.

Proje yöneticilerinden Jonathan Smith, bu tip projelerde ana odak noktasının donanım olması gerektiğini vurguluyor. Yazılımın, donanımın sınırlarının ötesine geçemeyeceğini belirtiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>