Dassault Systèmes CST’yi Satın Alıyor

0

3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes, elektromanyetik (EM) ve elektronik simülasyonda teknoloji lideri olan CST – Computer Simulation Technology AG’yi yaklaşık 220 milyon euro’ya satın almak için kesin anlaşma sağlandığını duyurdu.

Merkezi Almanya’nın Frankfurt şehrinin yakınlarında olan CST’nin satın alınmasıyla birlikte Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformundaki gerçekçi multifizik simülasyon için endüstriyel çözümünü tam spektrumlu EM simülasyonu ile tamamlayacak. CST’nin CST STUDIO SUITE yazılımı, yüksek teknoloji, ulaşım ve mobilite, uzay-havacılık ve savunma ve enerji sektörlerinden 2000’den fazla lider şirkette tasarımcılar ve mühendisler tarafından elektronik sistem tasarımı süreçlerinin her aşamasında her tür EM etkisini değerlendirmek için kullanılıyor. Müşterileri arasında Airbus Defence and Space, Bosch Group, Frauscher Sensor Technology ve Sirona bulunmaktadır. CST’nin 2015 kazancı yaklaşık 47 milyon euro’dur.

600 milyon dolar değerinde yeni pazar

CST’nin müşterileri için süreklilik sağlayan Dassault Systèmes, giderek büyüyen 600 milyon $ değerindeki EM simülasyon pazarına odaklanmak amacıyla CST’nin çözümlerini, yapısal mekanikleri, çoklu gövde sistemlerini, ısı aktarımını ve sıvıları simüle etmek için mevcut endüstriyel çözüm deneyimleri portföyüne entegre edecek. Bu, otonom arabalar, bağlantılı evler, tıbbi ekipman, giyilebilir elektronikler ve diğer akıllı nesnelerin çok ölçekli simülasyonu ve multifizikte yeni bir sektör standardı belirleyecek. Müşteriler, elektronik, anten, elektrikli cihazlar ve elektromekanik ürün işlevlerini tüm frekans ve uzunluk ölçeklerinde simüle eden yüksek duyarlıklı elektromanyetik davranış modellerini hızlı bir şekilde oluşturma ve analiz etmenin yanı sıra karmaşık elektronik sistem tasarımı için gerekli tasarım sentezleri ve simülasyon araçlarına erişim sağlayabilecekler.

CST’nin bedeli nakit olarak ödenecek. Sürecin tamamlanması için Almanya ve Avusturya tekel engelleme onayları da dahil olmak üzere çeşitli koşulların sağlanması gerekecek. İşlem, Dassault Systèmes’in kazançlarına derhal eklenecek. Anlaşmanın 2016’nın 4. Çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>