Dassault Systèmes’ten stratejik satın alma

0

Dassault Systèmes inovatif yazılım ürünleriyle moda, hediyelik eşya, lüks eşyalar ve perakende sektöründe dijital dönüşümü mümkün kılan Centric Software’in çoğunluk hissesinin satın alınmasına yönelik anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Dijital dönüşüm çözümleri

Dassault Systèmes ve Centric Software arasındaki satın alma anlaşması, moda şirketlerinde dijital dönüşümü gerçekleştirecek, ürünleri pazara sunma hızını artıracak ve inovasyonu mümkün kılacak.

Centric Software’in PLM çözümleri trendlere ve müşteri taleplerine yanıt vererek moda markaları için hızlı yatırım dönüşümü sağlıyor.

Centric Software’in dünyaca tanınan müşterileri arasında Auchan, Belle China, Bestseller, Fast Retailing, Kering Group, Li & Fung, Loblaws, LVMH, Mango, PVH, Ruyi Group ve Under Armour da bulunuyor.

Dassault Systèmes bu yatırımla, günümüzün trendlerine ve müşteri taleplerine yanıt veren koleksiyonların giderek artan karmaşıklığına çözüm arayan şirketleri kapsayan milyarlarca dolarlık bir pazarda dijital dönüşümü gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Genel merkezi California’daki Silikon Vadisi’nde olan ve 13 ülkede ofisleri bulunan Centric Software; ASICS, Bass Pro, Belle China, Bestseller, Etam, Kate Spade, Loblaws, Louis Vuitton, Michael Kors, Samsonite, Ted Baker ve Tommy Hilfiger’ın da aralarında bulunduğu 600’den fazla dünyaca tanınan marka için yazılım çözümleri sağlıyor. Centric Software ise 2017 yılında yüzde 60’tan fazla büyüyerek 61 milyon dolar gelire ulaşmış ve pozitif net kar elde etmişti. Centric’in sektöre özel PLM iş birliği platformu masaüstünde stok planlama, ürün teknik özellikleri, malzeme yönetimi, ürün kaynağı sağlama, maliyet senaryoları, koleksiyon yönetimi, takvim yönetimi ve kalite yönetimi için kullanılıyor. Ayrıca verimliliği, pazara sunma süresini ve satış ve ürün marjlarını artırmak amacıyla mobil cihazlar için optimize ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>