Datagate ve Avea teknoloji için el sıkıştı

0

Datagate, Türkiye çapındaki dağıtım altyapısını ve ürün portföyünü ses getiren güçlü iş ortaklıkları ve üstün hizmet kalitesi yaklaşımıyla genişletmeye devam ediyor. Datagate, bu kapsamda, Türkiye’nin en yenilikçi mobil operatörü Avea ile distribütörlük anlaşması yaptı.

Datagate’i BT dağıtıcılığını telekomünikasyon dağıtıcılığına taşıyan anlaşmanın ayrıntıları ve yarattığı katma değer, Index Grup CEO’su Erol Bilecik ve Datagate Genel Müdürü Salih Baş‘ın ev sahipliğinde Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı ve Avea Ticari Pazarlama Direktörü Serkan Ödemiş’in katıldığı bir basın toplantısıyla paylaşıldı.

“Güçlenen dağıtım ağımızla, rakiplerle aramızı daha da açacağız”

Basın toplantısında konuşan Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı, sektördeki çetin rekabette öne çıkmak ve Avea markasının sürdürülebilir büyümesine daha da hız kazandırmak üzere Datagate ile işbirliği yaptıklarını ifade ederek, “Pazarlama ve marka yönetimi kavramlarına yeni bir boyut getiren işbirliklerimizle, mobil pazarda da rekabetin dengelerini değiştirdik. Datagate işbirliğimizle, Avea ürünleri ile Avea kanalında kampanyalı satılan diğer ürünlerin dağıtıcılığını Datagate yapacak.

“Pazarda 2 milyar dolarlık grup hacmi oluşturacağız”

Toplantıda söz alan Index Grup CEO’su Erol Bilecik ise mobil dünyanın telekom endüstrisinde kendi dinamikleriyle Türkiye’nin yeni ve genç yüzünü oluşturduğunu belirtti. İşbirliğinin önemine değinen Bilecik, “Bugün Türkiye’nin en ücra noktalarına bile ulaşan dağıtım ağına sahip Index Grup olarak BT, Tüketici Elektroniği ve Telekom sektörlerindeki faaliyetlerimiz ile geleceğin teknoloji dağıtıcılığı yol haritasında emin adımlarla ilerliyoruz. Datagate’in telekomdaki yeni yolculuğunun da katkısıyla Index Grup olarak iki yıl içinde ciromuzu 2 milyar dolara çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>