DataStax eski Google çalışanını transfer etti

0

DataStax Google

DataStax Google’ın eski çalışanı Chet Kapoor’u transfer ettiğini açıkladı. Bu transferle FataStax, gelecek vizyonunun hayata geçirmeyi planladığını duyurdu.

DataStax Google’ın eski çalışanı transfer etti

Kaliforniya merkezli veri yönetim şirketi DataStax, bu yılın başlarında CEO ataması için geniş bir aday havuzu oluşturduğunu duyurmuştu. Google’ın eski çalışanı Chet Kapoor, DataStax’ın bu veri havuzundan seçilen isim oldu.

Böylelikle Chet Kapooe, DataStax’ın yeni CEO’su olarak göreve başlayacak. DataStax’ın kurucu ortağı Jonathan Ellis ve şirketin yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, yeni CEO atamasıyla DataStax’ın vizyonunun hayata geçirilmesi planlandığı belirtildi.

Kapoor, çalışma hayatının son üç yılını Google’da bir başkan yardımcısı olarak geçirdi. Burada yapay zeka ile çalışan ürünleri eğitim sektörüne getirmek için beş yıllık bir plan yaptı.Teknoloji devi, Bulutlar arası API yönetim platformu olan Apigee’yi satın aldığında Google’a katıldı. Kapoor, Apige’nin CEO’su ve yönetim kurulunun bir üyesi olarak görev aldı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>