Datsun Türkiye pazarına giriyor

0

Datsun Türkiye

Datsun Türkiye pazarına girerek, ülkemizdeki otomotiv pazarına hareketlilik getirecek. Ekonomik model olarak bilinen Datsun’un, Türkiye satışlarının nasıl olacağı şimdiden merak ediliyor.

Datsun Türkiye için net tarih verilmedi

 Bir zamanlar efsanesi Datsun otomotivlerin üretimine 1981 yılında son verilmişti. Ancak 32 yıllık ardından Nissan bünyesinde katılan Datsun, otomotiv piyasasına tekrar dönmüştü. Ekonomik model araçları ile akıllarda kalan şirket, Nissan bünyesinde yeni bir satış-pazarlama politikası izliyor. Hindistan’da 5 bin dolar gibi bir fiyat etiketiyle satılan Datsun’un, Türkiye pazarında da resmi satışlarına başlanacağı duyuruldu.

Yurt dışında oldukça uygun fiyatlara satılan bu otomobillerin, Türkiye’de hangi fiyatlardan satılacağı ve sadık müşteri kitlesi oluşturup oluşturamayacağı şimdiden merak ediliyor. Datsun’un Türkiye satışları için net bir tarih verilemese de 2 yıl içinde satışlara başlanacağı belirtiliyor.

Birçok otomotiv markasının Türkiye’ye yönelik satış pazarlama politikası, ülkemiz için bu sektörün daha da büyüyeceğini gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>