DBS Bank hizmet kesintisi iki gün sürdü

0

DBS Bank hizmet kesintisi

Singapur merkezli dev DBS Bank hizmet kesintisi ile gündeme geldi. iki günlük hizmet kesintisinden, erişim kontrol sunucuları suçlu tutuldu.

DBS Bank hizmet kesintisi ile mücadele ediyor

DBS Bank, yaşadığı uzun süreli hizmet kesintisini kaynağını, birçok müşterinin hesaplarına giriş yapmasında kullanılan “erişim kontrol sunucularına” bağladı. Singapur bankasına yerel düzenleyici tarafından iki gün süren sorunun nedenini araştırma talimatı verildi.

Hizmet kesintisi ilk olarak birkaç müşterinin DBS’nin çevrimiçi ve mobil hizmetlerine giriş yapmakta veya bunlara erişmekte zorluklarla karşılaştığında bildirildi. Banka, Twitter ve Facebook profillerinde ve web sitesinde, müşterilerin “bankacılık hizmetlerine erişimde aralıklı bir yavaşlama” yaşadıklarının farkında olduğunu söyleyerek, başlangıçta soruna neyin yol açtığına dair birkaç ayrıntı verdi.

Ertesin gün erken saatlerde yayınlanan bir güncellemede DBS, sorunun çözüldüğünü ve hizmetlerin geri yüklendiğini söyledi. Bununla birlikte, müşteriler bankanın çevrimiçi hizmetlerine erişimde zorluklar olduğunu tekrar bildirdiler ve bu da bankanın aynı gün sorunun tekrar ettiğini kabul etmesine yol açtı.

Yapılan açıklamada: “Erişim kontrol sunucularımızla ilgili bir sorun belirledik ve bu nedenle birçoğunuz oturum açamadınız. O zamandan beri, sorunu çözmek için üçüncü taraf mühendislik sağlayıcılarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz ve hizmetler geri yüklendi” denildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>