Dedrone için 15 milyon dolar yatırım alındı

0

Dedrone olarak adlandırılan yeni girişim Türkiye’de de ilgi çekerken, yeni girişim için 15 milyon dolarlık bir yatırım geldiği duyuruldu.

Son dönemlerin en heyecan verici cihazları arasında görülen drone için pek çok resmi mevzuat da var. Bu konuda çeşitli tehlikelerin ortaya çıkması, bu sektörün kontrol altına alınmasını zorunlu hale getirirken, Dedrone böylesine bir durumda oldukça dikkat çekti. Drone savar olarak oldukça dikkat çeken bu yeni girişimde, kayıtsız ya da yasak bir şekilde kullanılan droneler için avlama işlemi yapılacak. Drone avcısı olarak tanımlanan Dedrone, bu bakımdan sektörde büyük bir eksiği de giderek. Özellikle terör gibi farklı ve kötü faaliyetler için kullanılacak dronelerde devreye girecek Dedrone aldığı yatırım ile birlikte bu konuda hızlanarak, daha kısa süre içerisinde piyasaya giriş yapabilecek.

Dedrone Çalışma Prensibi Nasıl?

Pek çok şehirde kullanılması yasaklanan ve Türkiye’de dahi kısıtlamalar ile kullanılması mümkün olan drone için yeni teknoloji gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. Tüm droneleri tanıma özelliği bulunan yeni cihaz, sensörler sayesinde belirlenen bölgeyi sürekli kontrol atlında tutuyor. Yaklaşık 1 kilometrelik bir menzili bulunan sistemde, amaç dronelerin sinyallerinin kesilerek düşürülmesi. Bu bakımdan belirlenen bölgede drone uçması imkansız hale geliyor.

Farklı etkinliklerde test edilen ve başarılı sonuçlar veren Dedrone için önümüzdeki dönemler oldukça parlak geçecek. Kaçakçılık, saldırı gibi yasadışı olaylara karşı hükümetler tarafından da kullanılabilecek olan bu sistem, pek çok olayın önlenmesinde de etkili olacak. Alınan son yatırımlar ile birlikte firma 27,9 milyon dolarlık bir gelir sağlarken, bu durum kuşkusuz projenin hızlı bir şekilde ilerlemesinde etkin bir güç olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>