Deepfake klon ile para kazanılıyor

0

Deepfake klon

Kripto para dünyasında deepfake klon ile para kazanılmaya başlandı. Klon, söylediği her 200 kelime için 99 dolar para kazanıyor.

Deepfake klon ile para nasıl kazanılıyor?

Kripto para dünyası birçok yeniliği beraberinde getirirken, ilginç girişimlere de sahne olabiliyor. Bu girişimlerden biri ise 23 yaşındaki Alex Masmej tarafından geldi.

Nisan ayında ETH tabanlı kripto para birimi oluşturan Alex, 20 bin dolarlık hissesini satarak gündeme gelmişti. Alex bu sefer ise deepfake klonu ile dikkatleri çekti. Alex, yapay zeka tarafından üretilen kendi deepfake klonunu satışa çıkardı. Alethea AI’da satışan sunulan bu klonun, söylediği her 200 kelime için 99 dolar ücret isteniyor. Farklı aksanlarla farklı diller konuşan klon, Alex gibi konuşabiliyor.

Alex, yaptığı bu klon ile ilgili olarak, küçük ölçekte yaptığı isim için yeni bir girişimde bulunmak istediğini söylüyor. Alex’in klonunaunyasa dışı ve kötümser hiçbir şey söylemesine izin verilmeyecek.

Alex, 3 yıllık süreç boyunca elde edeceği kârın bir kısmını yatırımcılarla paylaşacağını söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>