DeepMind kuralsız algoritma geliştiriyor

0

DeepMind kuralsız algoritma

DeepMind insan düşüncelerine yaklaşan bir algoritma geliştirdi. DeepMind kuralsız algoritma ile mevcut koşulları değerlendirecek.

DeepMind kuralsız algoritma: Alpha MuZero

DeepMind, 2013 yılında Google tarafından satın alınmış ve yapay zeka alanında yeni bir stratejiye adım atmıştı. DeepMind, Google bünyesinde ses getiren çalışmalarına devam ediyor.

DeepMind’ın yapay zeka Alpha MuZero, DeepMind tarafından tanıtıldı. Alpha MuZero’nun öne çıkan en önemli özelliğinin ise insan gibi karar verebilen, genel amaçlı algoritmalar geliştirmesi. Tıpkı bizler gibi kuraz içermeden öğrenebilen Alpha MuZero, esnek kararlar verebiliyor.

Alpha MuZero önüne sunulan mevcut durumu inceliyor, önceki karar üzerinde çalışmıyor. Sadece sonraki aşama için en iyi seçimi yapmaya çalışıyor. Alpha MuZero ile denemeler yapan DeepMind ekibi, Pac-Man gibi atari oyunlarında bir hayli başarılı bir oyun çıkarmış. DeepMind ekibi, Alpha MuZero’nun özellikle de robotikte büyük başarılara imza atacağını düşünüyor. Alpha MuZero, sadece fiziksel olarak değil düşünce olarak da insanlar gibi hareket eden robotların öne çıkmasını sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>