Deezer Brezilya modelini diğer ülkelere uygulayacak

0

Deezer Brezilya

CEO Jeronimo Folgueira verdiği demeçte, Fransız müzik akışı platformu Deezer SA’nın, halka açık yeni şirketin yerel ortaklıkları güvence altına almaya odaklanarak pazar genişleme planlarını zorlamasıyla önümüzdeki haftalarda Almanya operasyonuna başlayacağını söyledi.

Bir yıl önce CEO olan Folgueira, şirketin Brezilya stratejisini başka ülkelerde de uygulamak istediğini, ancak şimdilik sadece birkaç tanesine odaklanacağını söyledi. Şu anda Brezilya, Deezer’ın 2 numaralı pazarı olarak yer alıyor.

Folgueira, “Deezer’ı RTL+ uygulamasının içinde kullanıma sunuyoruz ve bu önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşecek. Bu bize Alman pazarına çok güçlü bir giriş sağlayacak. Almanya’nın önümüzdeki birkaç yıl için şirketin büyüme itici gücü olmasını bekliyoruz. Bu başarılı Fransız ve Brezilya modelini tekrarlamak istiyoruz” dedi.

Temmuz ayında, Fransa’nın ilk sözde unicornlarından biri olan Deezer, analistlerin mevcut küresel ekonomik durum göz önüne alındığında cesur bir hareket olarak gördüğü, uzun zamandır beklenen halka arz (IPO) için atılım yaptı.

Şirket hisseleri, bu kayıpların bir kısmını karşılamadan önce, flotasyondan sonraki günlerde yüzde 59’a kadar düştü.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>