Deezer ile Sony ortaklık kurdu

0

Deezer ile Sony

Deezer ile Sony, ses kalitesini daha iyi hale getirmek için ortaklık kurdu. Bu ortaklıkla Deezer, çevrimiçi müzik sektöründe büyümeye çalışacak.

Deezer ile Sony ortaklığı

Sony, ses kalitesini iyileştirebilmek için 360 RealityAudio isimli yeni teknolojisini duyurmuştu. 360 RealityAudioile enstrümanların farklı noktalardan gelen seslerinin, dinleyiciler tarafından algılanabilmesi ve daha gerçekçi bir ses deneyimi sunulması hedefleniyor.

Sony’nin bu yeni teknolojisi, özellikle çevrimiçi müzik sektöründeki şirketler tarafından büyük ilgi gördü. Bu alanda Spotify’ın en önemli rakiplerinden biri olan Deezer, 360 RealityAudio için Sony ile ortaklık kurdu.

Deezer Sony’nin ses teknolojisiyle, kullanıcılarına daha iyi bir müzik deneyimi sunmayı hedefliyor. Benzer şekilde Tidal isimli çevrimiçi müzik şirketi de Sony’nin ses teknolojisini kullanmaya başlamıştı. Yeni ortaklığın müşteriler tarafından da olumlu karşılanması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>