Değiştirilebilir pil konsorsiyumu kuruldu

0

Değiştirilebilir pil konsorsiyumu

Piaggio, KTM, Honda ve Yamaha ortaklığıyla değiştirilebilir konsorsiyumu kuruldu. Konsorsiyum, fayda maliyet analizlerine odaklanacak.

Değiştirilebilir pil konsorsiyumu çalışmalara başladı

Piaggio Group yaptığı açıklamada, elektrikli motosikletler ve hafif elektrikli araçlar için değiştirilebilir pillerin kullanımını teşvik etmek amacıyla Honda Motor, KTM ve Yamaha Motor ile değiştirilebilir piller konsorsiyumu kurduğunu duyurdu.

Değiştirilebilir Piller Motosiklet Konsorsiyumu (SBMC), scooter ve mopedler gibi hafif elektrikli araçların yanı sıra elektrikli motosikletlerin kullanımını, taşıtlar için şarj etmeyi daha uygun hale getirerek teşvik etmeyi amaçlıyor. Honda’nın Motosiklet Operasyonları Baş Sorumlusu Yoshishige Nomura, “Elektrikli motosikletlerin büyük ölçekte kullanımının daha sürdürülebilir bir toplumun yaratılmasına önemli ölçüde katkıda bulunabileceğini” söyledi.

Konsorsiyum ayrıca pil ömrü, şarj süresi, altyapı ve maliyetler gibi konulara da odaklanacak. Ayrıca, Değiştirilebilir Piller Motosiklet Konsorsiyumu’nun dört kurucu üyesi, diğer paydaşları da bu girişime katılmaya teşvik etti. Üyeler, elektrikli iki tekerlekli araçlar için standartlaştırılmış bir değiştirilebilir akü sisteminin mevcudiyetini teşvik edeceklerini açıkladılar ve niyet mektubu imzaladılar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>