Techinside Google News
Techinside Google News

Dell Technologies yapay zekâ destekli Copilot+ PC’lerini tanıttı!

Dell Technologies, Snapdragon X Elite ve X Plus ile güçlendirilmiş farklı alanlara yönelik çözümler sunan Copilot+ PC'lerini tanıttı
- Advertisement -

Dell Technologies Dell AI Factory’nin giderek büyüyen yapay zekâ cihazları ve altyapı ürünleri kapsamında Qualcomm Snapdragon® X Elite ve Snapdragon® X Plus ile güçlendirilmiş Copilot+ PC’lerle yapay zekâ bilgisayarları ve iş istasyonları portföyünü genişletiyor. Bu yeni cihazlar, üstün performans ve pil ömrü, üst düzey üretkenlik ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle kullanıcıların yapay zekâ bilgisayar deneyimine yeni bir boyut kazandırıyor.

XPS 13, Inspiron 14 Plus, Inspiron 14, Latitude 7455 ve Latitude 5455’ten oluşan Dell Technologies‘in beş yeni dizüstü bilgisayarı, bilgi işlemi hızlandıran ve görevleri basitleştiren hız ve yapay zekâ performansıyla öne çıkıyor.

Dell XPS 13

Dell Technologies

Yapay zekâ için tasarlanan XPS 13, Dell Technologies Snapdragon X Elite ile güçlendirilmiş Copilot+ özelliğine sahip ilk XPS modeli olarak dikkat çekiyor. Artık ikonikleşmiş olan XPS,  zorlu iş yüklerinin üstesinden gelebilen, yaratıcı, ileri düzeyde yanıt verebilen ve etkileyici bir hız sunan dâhili yapay zekâya sahip. Dell’in en ince ve en hafif XPS modeli olan XPS 13, 27 saate kadar pil ömrüyle de içerik üretimini ve üretkenliği önceliklendirenler için ideal.

Dell Inspiron 14 Plus

Dell Technologies

Snapdragon X Plus’a sahip olan Inspiron 14 Plus ise 15 saate kadar pil ömrü sunuyor. Böylece kullanıcılar için hızlı ve daha verimli bir deneyime imkan veriyor. Cihaz, dörtlü hoparlörleri ve 400nit parlaklığa sahip QHD+ ekranıyla da üst düzey bir video ve ses deneyimi sunuyor. Snapdragon X Plus ile güçlendirilen Inspiron 14 de sesli komutlar ve ekstra güvenlik için mekanik kamera deklanşörü gibi özelliklerle kullanım kolaylığı açısından öne çıkıyor.

Copilot+ özellikli yeni Latitude AI dizüstü bilgisayarlar, Qualcomm Snapdragon X Elite 12 çekirdekli ve Snapdragon Plus 10 çekirdekli işlemcileriyle günümüzün yoğun çalışanları için üstün performans ve pil ömrü sunuyor. Kullanıcılar şarj etmeye gerek kalmadan gün boyunca verimli ve sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor, nerede çalışırlarsa çalışsınlar üretkenliklerinden ödün vermiyorlar.

Dell Latitude 7455

Dell Technologies

Latitude 7455, çarpıcı 14 inç QHD + dokunmatik ekran, yapay zekâ gürültü azaltma özelliğine sahip dörtlü hoparlörler, Qualcomm® FastConnect ™ Wi-Fi 7 ve daha fazla bağlantı, iş birliği için isteğe bağlı 5G seçeneği ve 21 saate kadar pil ömrüyle birinci sınıf bir yapay zekâ dizüstü bilgisayarı olarak öne çıkıyor.

Dell Latitude 5455

Dell Technologies

Latitude 5455, 16:10 FHD+ ekranı ve çift hoparlörüyle performansı ve yapay zekâyı bir dizüstü bilgisayarda bir araya getiriyor. Çok katmanlı donanım ve ürün yazılımından oluşan güvenlik özellikleri, tedarik zincirindeki sıkı kontrollerden BIOS seviyesindeki kapsamlı savunmalara kadar Latitude cihazlarınızı koruyor.

Cihazın kendisinin yanı sıra, Microsoft Copilot çözümleri için yeni Dell Uygulama Servisleri, tüm kuruluş genelinde daha verimli çalışma yöntemlerini hızla etkinleştirerek riski azaltıyor ve kullanıcıları Copilot teknolojilerini doğru bir şekilde kullanmaya hazırlıyor.

Yeni yapay zekâ deneyimleri

Dell’in Copilot+ bilgisayarları, Snapdragon X Serisi platformlarla desteklenen yeni özel yapay zekâ deneyimleriyle üretkenliği, yaratıcılığı ve iletişimi bir adım öteye taşımayı hedefliyor:

“Recall” kullanıcıların cihazlarında yaptıkları her şeyi hatırlıyor ve bunları bulutta değil, bilgisayarlarında güvenli bir şekilde tutuyor. Böylece kaldıkları yerden devam etmeyi hızlı ve kolay hâle getiriyor.

“Cocreator” ile kullanıcılar, yapay zekâ tarafından üretilen görüntüler oluşturabiliyor.

“Canlı Altyazılar”, canlı veya önceden kaydedilmiş herhangi bir sesi 44 dilden İngilizceye çevirmeye imkan veriyor.

Yeni “Windows Studio efektleri” aydınlatmayı ayarlıyor ve görüşmelerde/aramalarda yeni yaratıcı filtreler sunuyor.

“Otomatik Süper Çözünürlük”, gerçek zamanlı olarak videoların ve oyunların çözünürlüğünü artırmak için yapay zekâyı kullanarak sorunsuz bir akış ve gelişmiş bir oyun deneyimi vadediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir